На само 250 метри од плажата веднаш до Хотел Бабовиќ се наоѓа новоотворениот хотел Анкора Лукс кој располага со модерно опремени соби за 2, 3 или 4 лица. Секоја соба има сопствен тоалет, фрижидер, тв, клима чие користење е вклучено во цената и тераса. Хотелот располага со базен кој е наменет само за своите гости. Исхраната  е во ресторан во склоп на хотелот на база на полупансион и вклучува појадок (шведска маса) и вечера (избор од две јадења). Хотелот располага со сопствен бар на плажа Vela Beach Bar. Хотелот поседува и бесплатен паркинг за своите гости.

ЦЕНА ЗА ЛЕТО 2021 ПО ЛИЦЕ ЗА 9 ПОЛУПАНИСОНИ

Вклучено во цена и доплати за деца:

 • цената е по лице за 9 ноќевања со појадок и вечера
 • За еднокреветна соба +50% доплата
 • Попусти за деца ( со двајца возрасни)
 • До 2 год – гратис
 • Од 2 до 12год (без кревет со храна) – 50% попуст
 • Дете до 12год (со кревет) – 30% попуст

Доплата за превоз

 • Возрасни 40 евра
 • Деца до 7год 20 евра

Поаѓање за Црна Гора:
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот


*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.                                                                                                                         

НАПОМЕНА

 •  За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.
 • ТА не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
 • -Доплата за туристичка такса и осигурување во хотел 1.5евра дневно по лице ( деца од 2-12год плаќаат 0,5евра, а од 12-18год 1 евро дневно)
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]