На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел “Ammon Garden”. 
Хотелски соджини: 27 хотелски студија на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10m и 2,20m со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби, Wi-Fi интернет, прекрасно уреден двор со многу палми и зеленило, паркинг простор (бесплатен).
Хотелско сместување: Сместувачките капацитети се од типот на студија со комплетно опремена мини кујна со фрижидер и се состојат од 2 или 3 редовни легла и една софа на расклопување, наменета за дете до 12год кое се сместуваат бесплатно, Baby cot, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина… Чистењето на студијата е секојдневно, менување на постелнини и крпи на 3 дена.
Хотелски услуги: Појадок, шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00 во ресторанот на хотелот. Вечера – мени (избор од 4-5 главни јадења / салата / десерт) во ресторан кој се наоѓа на сама плажа.

 EARLY BOOKING – Лето 2022 

10% попуст за целосна уплата до 01.03.23  |  5% попуст за целосна уплата до 01.04.22

  дете под 5 год – БЕСПЛАТНО  |  дете од 5-10 год – 70 еур  |  трет возрасен – 50% попуст  


 • НАПОМЕНА
 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќевања со појадок, без превоз;
 • –  Хотелското сместување е од тип студио со комплетно опремена мини кујна;
 • –  ВB (ноќевање со појадок) | Појадок (шведска маса) | Вечера (избор од мени) во ресторант “Pink” на сама плажа, со доплата по сопствен избор;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Baby cot – БЕСПЛАТНО, на барање;
 • –  Клима – БЕСПЛАТНА;
 • –  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН во лоби барот и покрај базенот;
 • –  Превоз од: Штип / Струмица / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Удово / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од хотелот.
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и не важат за првиот и последниот термин.

 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  дете до 5 години – БЕСПЛАТНО;
 • –  дете од 5-10 години – 70 еур;
 • –  Трет возрасен – 50% попуст;
 • –  Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа на рецепција при сместување);
 • –  Доплата за вечера: 80€ за возрасни / 50€ за деца до 12 год. за цел престој;
 • –  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз ПЕФКОХОРИ, според термини од табелата Патни Информации
 Град на поаѓање Mесто на поаѓање  Време на поаѓање
 Куманово (бензинска Макпетрол – автопат) 04:15h 
 
 

 
 Скопје: (паркинг пред WIP хотел наспроти саем)05:00h
 Штип: (паркинг пред нова пошта)05:00h
 Велес: (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
 Струмица: (бензинска, Макпетрол – кружен) 06:00h
 Неготино: (бензинска, Макпетрол) 06:10h
 Г.П. Богородица  (бензинска, Oкта / Богородица)07:00h
 Поаѓање од Пефкохори: 14:00 по МК време / 15:00 по ГР време (на 20m од хотелот)

Error: Contact form not found.