ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Цените се изразени во евра

Цената е за Делукс собите е наем и вклучува:

 • Сместување на база ноќевање со појадок
 • Едно гаражно место
 • Гратис користење на мини барот (дополнување на мини барот, еднаш дневно)
 • Кетлер, Чај и Кафе во соба / апартман
 • Личен сеф во соба / апартман
 • Прибор за пеглање во соба / апартман
 • Неограничено користење на Греј СПА (затворен базен, гардеробер, релакс зона, финска сауна, био сауна, парна бања, тропски туш, фитнес центар)
 • Безжичен интернет
 • 20% попуст при изнајмување на ски и сноуборд опрема во Греј Рент анд Сервис – скијачница
 • 20% попуст при користење на услугите за масажа, третман на лице и тело во Греј СПА

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса од 1 еур по лице на ноќ, за возрасни и 0,5 еур по лице на ноќ, за деца(7 до 14,99г.)
 • Деца од 0 до 6,99 год. Не плаќаат туристичка такса

Општи напомени за хотелот:

 • Пријавување во хотелот – после 15 часот
 • Одјавување од хотелот – до 11 часот
 • Појадокот се служи на ала карте или шведска маса, во зависност од бројот на гостите во хотелот
 • Доплата за ран влез во собите е можен од 10 до 15 часот, со доплата от 50% од цената на ноќ
 • Доплата за доцен излез од собата е можен од 11 до 18 часот, со доплата од 50% од цената на ноќ
 • Доплата за доцен излез од собата е можен од 10 до 18 часот, со доплата од 70% од цената на ноќ

Услови за плаќање:

 • Цените се изразени во евра, плаќањето се врши во денарска противвредност од 1 еур = 62 ден
 • Деца до 7 год. Се сместуваат бесплатно
 • Резервација се прави со претходна авансна уплата од 50% од резервацијата, остатокот се плаќа 14 дена пред поаѓањe

Политика за отказ:

 • Доколку резервацијата се откаже 46 дена и повеќе пред влез во хотелот, уплатениот износ комплетно се рефундира
 • Доколку резервацијата се откаже 45 дена пред влез во хотелот, хотелот задржува 20% од износот на аранжманот
 • Доколку резервацијата се откаже 30 дена пред влез во хотелот, хотелот задржува 50% од износот на аранжманот
 • Доколку резервацијата се откаже 14 дена пред влез во хотелот, хотелот задржува 100% од износот на аранжманот

НАПОМЕНА:

 • Доколку се направи резервација за 5 лица, петтото лице се сместува на дополнително легло со димензии 90х190 см.
[contact-form-7 404 "Not Found"]