Хотелот ГОЛДЕН БИЧ е лоциран на 20 метри од плажата во Метаморфозис. Хотелот располага со 47 соби, 1/3 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ, WI FI  и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот се наоѓа во област со борова шума и претставува одлична комбинација за релаксирање и одмор. Во склоп на хотелот има и базен со лежалки, кој е бесплатен за користење од страна на гостите. 

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

– 10% попуст за резервации направени до 31.03.2022          

Цени за термини по типови простории и услуги / ALL INCLUSIVE LIGHT

Термини         Услуга      По лице во 1/2+1 ЕКОПо лице во 1/2+1 По лице во 1/4 студиоПо лице во 1/4 апартман
21/05-28/05All incl light 180€ 190€ 200€ 210€
28/05-04/06All incl light200€  200€ 220€ 230€
04/06-11/06All incl light250€  270€ 300€ 320€
11/06-18/06All incl light280€ 300€ 330€ 350€
18/06-25/06All incl light 320€  340€  360€ 380€
25/06-02/07All incl light 340€ 360€ 390€ 410€
02/07-09/07All incl light 360€ 380€ 410€ 430€
09/07-16/07All incl light 380€ 410€  440€ 460€
16/07-23/07All incl light 430€450€  480€ 500€
23/07-30/07All incl light430€ 450€  480€ 500€
30/07-06/08All incl light430€ 450€  480€ 500€
06/08-13/08All incl light430€ 450€  480€ 500€
13/08-20/08All incl light430€ 450€  480€ 500€
20/08-27/08All incl light 430€  450€  480€ 500€
27/08-03/09All incl light 370€ 410€  430€ 450€
03/09-10/09All incl light 320€ 330€  360€ 380€
10/09-17/09All incl light  230€  230€  250€ 270€
17/09-24/09All incl light 180€  180€  210€ 230€

 Услови под кои важи аранжманот

*All Inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ):

 • ·      Доручек 08:00-10:00ч. на база шведска масa
 • ·      Ручек 13:30-15:00ч. на база шведска масa
 • ·      Вечера 19:00-21:00ч.  на база шведска маса

(Неограничено, локални алхохолни /пиво и вино/ и безалхохолни пијалоци од 12:00-21:00 ч.)

НАПОМЕНА:

– Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга All inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ) за број на ноќевања дадени во табелата;

Максимален капацитет на собите:

 • – 2+1 (еко или стандард) – 3 возрасни
 • – 1/4 (студио или апартман) – 4 возрасни
 • – Прво дете до 13,99 години, сместено со двајца возрасни, на редовно легло во 2+1 Еко или стандард  – БЕСПЛАТНО
 • – Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни, сместено на редовно легло во 1/4 Junior suite или Family apartment – БЕСПЛАТНО;
 • – Трет возрасен над 14 години, сместен во 2+1 Economy или Standard, плаќа 60% од цената во табелата
 • – Трет и четврт возрасен над 14 години, сместени во 1/4 Junior suite или Family apartment, плаќаат по 60 % од цената во табелата;
 • – Дете до 7 години, дозволено е да се смести бесплатно како четврто лице во 2+1 Economy или Standard, или како 5-то лице во Junior suite или Family apartment, со тоа што не користи кревет (дели легло заедно со родителите)
 • – BABY COT – БЕСПЛАТНО (на претходно одобрено барање)
 • – Туристичка такса е 1.5 еур на ден по соба и се плаќа на лице место;
 • – Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот;
 • – Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот;
 • – Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање е во 10 часот по локално време;
 • – За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%;
 • – Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари;

– Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

 • возрасни: 40 €
 • деца од 2 до 12 години: 30 €

· деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ

НАПОМЕНА:

– Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ  за број на ноќевања дадени во табелата

– Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

– Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30 % од цената во табелата

– Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата.

-Туристичка такса е 1.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

– Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот

– Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање е во 10 часот по локално време

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

– Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

– Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

· возрасни: 35 €

· деца од 2 до 12 години: 25 €

· деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)

[contact-form-7 404 "Not Found"]