Хотел ,,Garni Hotel MB” 3*е удобен хотел сместен во центарот на Будва, на само 350 метри од морето, 50 метри од комплексот “Словенска Плажа” и  700 метри од стариот град Будва.

Категоризиран како хотел со 3 ѕвезди, “Garni hotel MB” им нуди на своите гости идеален одмор, на идеална локација за идеална цена. Локацијата на хотелот која е одлично позиционирана во туристички главниот град на Црна Гора, комбинирана со квалитетот на сместувањето е пријатно и добро место за идеален одмор во сместувачки капацитети со врвен квалитет. Со акцент на срдечност, удобност, хигиена и квалитет, персоналот на хотелот е достапен 24 часа на ден за сите потреби на гостите. Во рамките на хотелот има ресторан и кафе-бар.Нашата агенција располага  со следниве типови на соби:

 • Двокреветни соби со два одвоени кревети
 • Трокреветни соби со еден брачен кревет и еден единечен
 • Четирикреветни апартмани со 2 соби во кои има еден брачен кревет во едната соба  и 2 единечни кревети во другата соба.
 • Петокреветен апартман со 2 соби во кои има еден брачен кревет и еден единечен во едната соба и 2 единечни кревети во другата соба.

Сите соби и апартмани имаат сопствена бања со туш кабина, фен, мини фрижидер,ТВ, бесплатен wi-fi, клима уред (вклучен во цената) и тераса.

Појадокот во хотелот е на база на шведска маса.

Пакет аранжман 7 или 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз

ТЕРМИНИНоќевање со појадок1/2 соба цена по лице со превоз1/3 соба цена по лице со превоз1/4 апартман цена по лице со превоз
06.06-13.06.20227155140135
13.06-20.06.20227155140135
20.06-29.06.20229185165155
29.06-08.07.20229195175165
08.07-17.07.20229235210190
17.07-26.07.20229265240220
26.07-04.08.20229285260240
04.08-13.08.20229285260240
13.08-22.08.20229265240220
22.08-31.08.20219240215195

Дополнителни информации:

УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ:

 • Дете до 2 години гратис, не користи легло.
 • Дете до 6 години гратис, не користи легло, плаќа само превоз 25 евра.
 • Прво дете до 12 години со двајца возрасни (користи легло) плаќа 70% од цената на аранжманот.
 • Второ дете до 12 години ( користи легло) плаќа 50% од цената на аранжманот.

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

 • Цените во табелите се дадени по лице за 7 или 9 ноќевања со појадок (шведска маса) и вклучен автобуски превоз.
 • За патување со сопствен превоз се одбива 20 евра од цената на аранжманот.
 • Автобускиот превоз се врши со високо туристички автобуси на фирмата ББ Бус Турс и истите можете да ги погледнете на bbbustours.mk.
 • За време на патувањето треба да бидат запазени сите протоколи како: задолжителна дезинфекција при влез во автобус и одржување на дистанца за патници кои не патуваат зедно, задолжително носење на маска која ке ги покрива устата и носот.
 • Пополнетоста на патници во автобусот ке биде согласно моменталните протоколи за патување.
 • Во текот на целото патување во автобусот ке има и придружник од агенцијата.
 • Туристичка такса и хотелско осигурување се плаќа на рецепција во хотелот и чини 1,25 евра по лице на ден. Со плаќањето добивате картон за престој и хотелско осигурување кој е потребно да го зачувате до крајот на вашиот аранжман.
 • Цените во табелите се дадени во евра,плаќањето се врши  исклучиво во денарска противредност по курс  1 евро (62мкд).
 • Во цената на аранжманот не е вклучено патничко-здравствено осигурување кое може да го извадите во нашата агенција
[contact-form-7 404 "Not Found"]