Хотелот Флора се наоѓа во центарот на Боровец, на 100м од ски лифтот. Хотелот се состои од две основни згради, споени со топла врска, со стандардни соби, студиа, и апартмани. Хотелот располага со ресторан, ресторан а ла кард, спа центар со базен, џакузи, сауна, солариум и масажа, конефернциска сала, продавница, детска градника, билјард, пинг понг, ски гардероба, паркинг и казино.

Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на ПОЛУПАНСИОН.

Цените се изразени во €, плаќање исклучиво во денарска против

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Во цените е вклучено:
Употреба на внатрешен базен и фитнес, wi-fi низ целиот хотел, бесплатен паркин (лимитирани паркинг места)

-Сместување на 3 возрасни лица во Двокреветна стандард соба не е препорачливо.

-Попустот и промоциите НЕ се комбинираат. Попустот има предност како специјална понуда.

-Бебешко креветче – бесплатно – на барање

-Новогодишната и Божиќната вечера се задолжителни.

ДОПЛАТИ: 

-Новогодишна вечера: 70еур возрасен, 35еур дете од 2-11,99год

-Божиќна вечера: 40еур возрасен, 20еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1 еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2 еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ.