Festa Winter Palace е хотел со 5* лоциран во Боровец, на само 100метри од ски жичарата и терените.

Спа центарот на хотелот со својот затоплен внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс зона, им нуди на своите гости право зимско уживање. Собите се пространи и удобни, и сите гледаат према планина.

ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Во цените е вклучено: појадок и вечера, употреба на Спа центар со релакс зона, сауна, парна бања, внатрешен базен, шок тушеви и интернет низ целиот хотел.

Доплати:

  • -Паркинг -10лева на ден / ограничен број на места
  • -Новогодишна вечера задолжителна: 80еур возрасен, 40еур дете од 3-12,99год
  • -Божиќна вечера задолжителна: 35еур возрасен, 15еур дете од 3-12,99год
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре
  • -Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања
  • -Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
  • Минимум престој од 3 ноќевања, освен за Новогодишниот период од 5 ноќевања.
  • Бебешко креветче – бесплатно, и на барање, доколку е расположливо.

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Сезона А, Б, Е, Ф Г и Х, доцен отказ – 1 ноќевање пенали

Сезона Ц – 100% пенали

Истото е важечко и за не појавување во хотел.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ.