ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Плажа 

Сопствена, песочна плажа со бесплатни чадори и лежалки, пешкири за плажа за депозит.

Facilities 

надворешен базен со свежа вода и детски простор (на територијата на Dar Jerba Narjess 4 *), надворешен базен со свежа вода, надворешен базен со термална вода, надворешен базен (загреан во зима). главен ресторан, тематски a la carte ресторани, основен бар, снек бар, бар покрај базен, бар на плажа, кафуле, Спа центар

Услови за деца 

мини клуб за деца од 4-12 години,  тинејџерски клуб за деца од 13-16 години,  игралиште

Локација 

Хотелот се наоѓа во областа Мидун. Центарот на градот е оддалечен 6 километри, а главниот град Khumt Souk е на 19 километри. Постои голф клуб и кугларски центар на околу 2 километри од хотелот. Аеродромот Џерба е на само 30 километри од хотелот.

Карактеристики за соба 

климатизација, телевизија, телефон, мини фрижидер, сеф (платен), балкон или тераса

Спорт и рекреација 

дневна и вечерна анимација и тематски вечери, 4 тениски игралишта (осветлување на барање), аква аеробик, одбојка, пинг Понг, мини фудбал, пикадо, Стрелаштво,мини голф, кошарка, одбојка на плажа, бокце, билијард (со плаќање), спортови на вода (со плаќање)

Дополнителни информации 

Хотелите имаат право да менуваат одредени услуги, начини на плаќање, како и периодот на користење на содржината, промени на концептот all inclusive и слично, во согласност со нивната деловна политика, временските услови и други релевантни фактори, и тур-операторот не може да биде одговорен за истите промени.

Сместување 

Хотелот располага со вкупно 345 соби сместени во двокатна зграда и бунгалови.

Error: Contact form not found.