ЦЕНИ НА БАРАЊЕ

Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, теретана, остава за зимска опрема, интернет (кабелски во соба, безжичен во заедничките простории),паркинг, аниматори за деца.

-Сите апартмани се опремени со чајна кујна со софа за седење / спиење и трпезариска маса, ТВ, интернет, телефон, камин, купатило со туш. Чајната кујна е опремена со фрижидер, микробранова, решо, автомат за вода, кафе мат, тостер.

-Сите студиа се без балкон и се наоѓаат на низок спрат

-Ски школа за деца инволвира почетнички курс по скијање, игри на снег и внатрешни активности.

-Попустот за рано букирање е валиден за концептите: појадок и вечера. Новогодишната и Божиќната вечера не подлежат на попусти.

-Новогодишната и Божиќната вечера се задолжителни во самиот хотел,

-Новогодижна вечера – 90еур возрасен, 45еур дете од 3-11,99год

-Божиќна вечера – 40еур возрасен, 20еур дете од 6-11,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице од 1€ на ден, за 3 или помалку ноќевања 2еур по лице на ден.

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3€ возрасен, 1,5еур дете од 2-11,99

Политика за отказ
Откази кои не подлежат на казнени пенали:
Сезони A, D, E – 2 дена, сезона B – 3 дена, сезона C – 21 ден
Подоцни откази: казнени пенали од 1 ноќевање, за сезона C – 100 % од вкупната сума
No Show: казнени пенали од 2 ноќевања, сезона C – 100 % од вкупната сума.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
* Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ .