СКОПЈЕ – АТИНА – КЕФАЛОНИА – ДУБРОВНИК – КОТОР – БАРИ – КРФ – КАТАКОЛО – АТИНА – СКОПЈЕ

Запловете во ова магично патување на Celestyal, со новиот крузер наречен Celestyal Journey. Заљубете се во неверојатната убавина на Кефалонија,  прошетајте низ романтичниот Дубровник, градот на Game of Thrones, и уживајте во магичниот Котор. Со отплувањето во Бари, Италија ве очекува град со огромна култура и историја. Крф ќе ве заведе со својата единствена и волшебна атмосфера. Истражете ги археолошките чуда на Катаколон пред вашето враќање во преубавата Атина. Уживајте во секој момент од ова магично патување.

BLACK FRIDAY PRICE – 669€

Агенда:

ДенПристаништеПристигнувањеПoaѓање
02.03.24 Сабота    Атина (Пиреус) – Грција                              13:00
03.03.24 НеделаКефалонија – Грција                   08:0017:00
04.03.24 ПонеделникДубровник – Хрватска              12:00 
05.03.24 ВторникДубровник – Хрватска                                02:30
05.03.24 ВторникКотор – Црна Гора                08:0017:00
06.03.24 Среда Бари – Италија                           08:0017:00
07.03.24 ЧетвртокКрф – Грција                            08:0017:00
08.03.24 ПетокКатаколо Грција                       08:0014:00
09.03.24 СаботаАтина (Пиреус) Грција             07:00 

Поаѓање од Скопје 01.03.2024 – 22:00ч.

Во цената се вклучени следниве услуги:

 • 7 ноќевања во кабина на најновиот крузер Celestyal Journey
 • Автобуски организиран превоз Скопје – Атина – Скопје
 • Претставник од агенција за време на патување
 • Пристанишни такси и бакшиш за персоналот (289 еур)
 • Забава на брод со безброј разни активности и анимации
 • Полн пансион со вклучени алкохолни и безалкохолни пијалоци за време на оброците
 • Бонус 75 € по човек за користење екскурзии
 • Секојдневна програма – распоред за оброците и активностите на бродот

Во цената не е вклучено:

 • Медицински услуги
 • Индивидуални трошоци за екскурзии, излети кои се нудат дополнително на бродот и сл.
 • Услуги во спа центарот и услуги за убавина
 • Патничко осигурување
 • Факултативни излети
 • Паркинг доколку користите сопствен превоз
 • Интернет е со доплата (1h-7 €, 3h – 16 €, 6h – 25 €)
 • Важна напомена:
 • Чекирањето на бродот е помеѓу 13:00 – 17:00 по локално време
 • За ова патување потребен е биометриски пасош со важност од мин. 6 месеци  
 • Индивидуални излети / посети и сѐ друго што не е споменато во програмата е со доплата на лице место
 • Kраен рок за откажување на аранжманот од страна на агенцијата е 7 дена пред патувањето
 • За резервација задолжителна е уплата од 250 € депозит, целосна доплата 30  дена пред патувањето
 • За овој аранжман важат општите услови на патување на Целестијал
 • За реализација на аранжманот потребно е минимум 30 патници.

За сите информации околу екскурзиите кликнете ТУКА