Изграден од природни елементи, со употреба на вулкански камен и дрво, оплеменет со различни видови на растенија и дрва кои го претвораат ресортот во прекрасна ботаничка градина, збогатен со живописен природен резереват со срнички, зајачиња и други животинчиња, ресортот е вистинска хармонична бајка.

Со своите содржини меѓу кои е прекрасниот и убедливо најфотографираниот инфинити базен во Македонија; СПА центар; Ресторан во кој освен во врвната храна може да се ужива и во уметнички ремек дела на најпознати наши и светски автори; барови со големи надворешни или затворени тераси; комотни соби со прекрасен поглед; беспрекорна услуга од светска класа и многу други интересни планински содржини, го прават овој луксузен сепак интимен комплекс совршено бегство од секојдневието – место за вистински одмор.

ВЕЛИГДЕНСКИ ПАКЕТ

Цената вклучува:

 • 2+ ноќевања во тип на соба по избор
 • Полу пансион (појадок и вечера) + пикник ручек на отворено на 1ви Мај
 • Бесплатно користење на внатрешен затоплен базен (со претходна резервација)
 • -30% попуст за трето лице во соба

Услови:

 • Цените се изразени во Евра а плаќањето е исклучиво во денари по курс од 62,00 денари за 1 Евро;
 • Цените не вклучуваат осигурување и туристичка такса за престој (45 денари од лице по ноќевање за возрасен односно 5 денари по лице за деца до 12 години). Овој износ се плаќа на рецепција во хотелот;
 • Политика за сместување на деца е во согласност со регуларните правила на хотелот:
 • -дете на возраст до 2.99 год бесплатно;
 • -дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 26 евра за 2 ноќевања и 32 евра за 3 ноќевања;
 • второ дете на возраст од 3 до 11.99 год. плаќа 50% од цената за возрасен (важи за Делукс, Џуниор Свит и Апартман тип на соби);
 • дете над 12 години плаќа 80% од цената за возрасен (се пресметува како 3-то возрасно лице во соба);
 • За резервација потребна е авансна уплата од 50% од вкупната цена на аранжманот. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 5 дена пред пристигнување;
 • Политика за откажување на резервацијата:
 • – 10 дена пред пристигнување – бесплатно;
 • – 10 до 5 дена пред датумот на пристигнување има задолжување од 50% од вкупната цена;
 • -5 дена или покасно – се наплаќа целата сума на пакетот.
 • Влез во СПА центарот и користење сите негови содржини на деца под 10 години не е препорачливо. За деца од 10 до 12 год, придружба на родител е неопходна и е дозволено само користење на внатрешниот базен;
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]