Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија. Четворокреветните студија  располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесно од стандардните спални и две единечни стандардни легла, или две дупли потесни легла во собите кој гледаат према градина, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима и  wi-fi. Истите можат да бидат  лоцирани на приземје (без оградена тераса) на втор кат со страничен поглед на море, и две студиа со поглед на градина кое се наоѓаат на втор кат.

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

10% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 07.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 31.12.2022

ТерминиНоќ.1/4 приземје бр.21/4 пог. Градина1/4 SSVКоментар
20.05-27.05.20237159159189Промо цена
27.05-03.06.20237199199219Промо цена
03.06-10.06.20237309309339 
10.06-17.06.20237409409439 
17.06-24.06.20237439439469 
24.06-01.07.20237539539569 
01.07-08.07.20237639639679 
08.07-15.07.20237639639679 
15.07-22.07.20237639639679 
22.07-29.07.20237709709749 
29.07-05.08.20237709709749 
05.08-12.08.20237709709749 
12.08-19.08.20237689689729 
19.08-26.08.20237529529569 
26.08-02.09.20237469469509 
02.09-09.09.20237399399429 
09.09-16.09.20237289289349 
16.09-23.09.20237229229279Промоцена
23.09-30.09.20237179179209Промоцена

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ одСкопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од БитолазаХалкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП ЛукОил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  или промена на цената на горивата. 

ВИЛА ПОСЕДИОН – КАЛИТЕАТЕРМИН НЕДЕЛА ДО НЕДЕЛА

Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Вилата располага само со трокреветни и четворокреветни студија.

Трокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесно од стандардните спални и едно единечно регуларно легло, мини кујна со прибор за готвење и јадење која е одвоена од спалната, но не и со врата, сопствен тоалет, балкон кој гледа странично на море или кон градина, а истите се лоцирани на трет кат (НЕ СЕ РЕНОВИРАНИ) и има клима (без доплата) и wi-fi.

Четворокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесно од стандардните спални и две единечни стандардни легла, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима и  wi-fi. Истите можат да бидат  лоцирани на приземје (без оградена тераса и нереновирано студио) на трет кат со страничен поглед на море со број 24 и 26 нереновирани и 23 и 25 реновирани, едно студио на четврти кат со голем балкон и директен поглед на море – реновирано, и едно студио со поглед на градина кое се наоѓа на трет кат и е реновирно со број 21.
За секоја соба следува 2 лежалки без чадор.

10% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 07.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 31.12.2022

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

ТерминиНоќ.1/3 бр.221/4 приземје бр.21/4 студио пог.градина реновирана бр.211/4 нереновирани Спм бр.24 и 261/4  студиоssv реновирани бр. 23, 25, и 31
21.05-28.05.20237139159179189199
28.05-04.06.20237169199209219229
04.06-11.06.20237289309329339379
11.06-18.06.20237389409429439479
18.06-25.06.20237409439459469539
25.06-02.07.20237499539559569629
02.07-09.07.20237609639659679709
09.07-16.07.20237609639659679709
16.07-23.07.20237609639659679709
23.07-30.07.20237669709729749779
30.07-06.08.20237669709729749779
06.08-13.08.20237669709729749779
13.08-20.08.20237619689699719749
20.08-27.08.20237489529549569609
27.08-03.09.20237439469479509549
03.09-10.09.20237339399409429469
10.09-17.09.20237289289309349379
17.09-24.09.20237189229249279299
24.09-01.10.20237129179189209219

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

[contact-form-7 404 "Not Found"]