Апартманите се лоцирани во центарот на Будва (во близина на бензинската пумпа ЕКО), на 900. од Словенска плажа и на 10 мин. од стариот град на Будва. Вилата располага со 1/2 и 1/3 соби. Сите соби се комплетно опремени со мини кујна, сопствен тоалет, клима вклучена во цената и Wi-Fi.

Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена

НАПОМЕНА:

– Цените се дадени за наем на соба за 7 ноќевања/8 дена
– Туристичката такса не е вклучена во цената (се плаќа во апартманите и чини 1 евро по лице по ноќевање).
– Цена за повратен билет за возрасен 40 евра
– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
– За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • – За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
 • – Цените се дадени за наем на соба во евра, плаќањето е во денари (1 еур = 62 мкд.)
 • – Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна
 •  – Задолжително патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој за лица до 65 години)  
 • – Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • – За хигиената на собите се грижат гостите
 • – Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • – За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта 
 • – Се патува преку граничниот премин Ќафасан
 • – Не е потребен PCR тест за влез во Албанија
 • – Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]