Апартманите ЈОВАН -Будва, категоризиран со 4* располага со модерно опремени едноспални и двоспални апартмани лоцирани веднаш до хотелот“Garni Hotel MB”. Апартманите се карактеризираат со домашна атмосфера и имаат луксузен ентериер кој обезбедува максимална удобност. Модерно опремени и удобни, апартманите нудат услуга базирана на хотелско сместување. Менувањето крпи и чистењето на апартманите е секојдневно. Локацијата на апартманите е идеална за сите оние кои сакаат да имаат мир и тишина, но и да бидат во близина на градот и плажата. Сите апартмани имаат пространа дневна соба, кујна, купатило, кабловска телевизија, клима уред (вклучен во цената). Бањите во апартманите содржат туш, фен, машина за перење. Обезбеден паркинг. Бесплатен сеф и интернет.

 • Апартман тип 041: дневна соба опремена со тросед, ТВ, клима споена со трпезарија и кујна и спална соба со два кревети, бања (туш, машина за перење, фен за коса) и опремена тераса;
 • Апартман тип 062: дневна соба опремена со тросед и аголна гарнитура, ТВ, клима, трпезарија со модерна кујна, две посебни спални соби од кои едната е со два единечни кревети, а другата со брачен кревет, бања (туш, машина за перење, фен за коса) и 2 опремени тераси;
ТЕРМИНИНоќевање1/3+1 тип (041)цена по лице со превоз,минимум 3 лица во апартман1/4 +2 тип (062)цена по лице со превоз,минимум 4 лица во апартман
06-06-13.06.20227125120
13.06-20.06.20227125120
20.06-29.06.20229165155
29.06-08.07.20229175165
08.07-17.07.20229195185
17.07.-26.07.20229220210
26.07-04.08.20229230220
04.08-13.08.20229230220
13.08-22.08.20229215205
22.08-31.08.20229190180

УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ:

 • Петто возрасно лице или прво дете до 12 години во апартман тип 062 плаќа 50% од цената во табелата.
 • Второ дете до 12 години во апартман тип 062 плаќа 25% од цената во табелите.
 • Дете до 12 години во апартман тип 041 плаќа 25% од цената во табелите.

ВАЖНИ НАПОМЕНИ:

 • Цените во табелите се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
 • За патување со сопствен превоз се одбива 20 евра од цената на аранжманот.
 • Автобускиот превоз се врши со високо туристички автобуси на фирмата ББ Бус Турс и истите можете да ги погледнете на bbbustours.mk.
 • За време на патувањето треба да бидат запазени сите протоколи како: задолжителна дезинфекција при влез во автобус и одржување на дистанца за патници кои не патуваат заедно, задолжително носење на маска која ќе ги покрива устата и носот.
 • Пополнетоста на патници во автобусот ќе биде согласно моменталните протоколи за патување.
 • Во текот на целото патување во автобусот ќе има и придружник од агенцијата.
 • Туристичка такса се плаќа на рецепција во хотелот“Garni Hotel MB”и чини 1 еврo по лице на ден. Со плаќањето добивате картон за престој кој е потребно да го чувате до крајот на вашиот аранжман.
 • Цените во табелите се дадени во евра, плаќањето се врши  исклучиво во денарска противвредност по курс  1 евро (62мкд).
 • Во цената на аранжманот не е вклучено патничко – здравствено осигурување кое може да го извадите во нашата агенција.
[contact-form-7 404 "Not Found"]