Хотел Платанос – со убав двор, со 1/2, 1/3 и 1/4 (2 поединечни кревети и два кревети на спрат) студија на 80 – 90 м од плажа, секоја соба со TWC, кујна одделена од спалната, тераса, тв, клима (доплата за клима по 5 € по ден). Собите на поткачено приземје немаат клима. Агенцијата организатор не може да  ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектот каде што е наведен како бесплатна услуга.

 ЛЕПТОКАРИЈАХОТЕЛ ПЛАТАНОС
СТУДИЈА
ПЕРИОДНОЌИ1/21/31/4
02.06-09.06780 90100
09.06-16.067120130140
16.06-23.067170180190
23.06-30.077220240260
30.06-07.077240260280
07.07-14.077260280300
14.07-21.077280300320
21.07-28.077290310330
28.07-04.087290310330
04.08-11.087290310330
11.08-18.087290310330
18.08-25.087280300320
25.08-01.097250270290
01.09-08.097190200210
08.09-15.097160170180
15.09-22.097120130140

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (во агенција).

Цените се изразени во евра за наем на студио за 7 ноќевања.

Автобуски превоз: Во 05:00 од Прилеп.

Враќање: Лептокарија 13:30 ч. по локално време.

Цена за превоз: 2200 ден.повратнен билет. За деца до 14 год 1600 ден.

Напомена: 

 • Задолжително патничко здравствено осигурување
 • За  хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.
 • Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локалno време.
 • Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.).

                             

Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

LEPTOKARIJA – H.PLATANOS
Leptokarya 600 63 POST CODE, Greece

Координати: 40.063732, 22.565788

Error: Contact form not found.