Апартхотел “Idi”располага со 1/3  студија со комплет опременa кујна, купатило, ТВ и WIFI. Дел од собите гледаат директно кон морето, страничен поглед на море и кон планина. Пред вилата има сопствен двор. Секоја соба располага со тераса масичка и столици. Се наоѓа на 100м од градската песочна плажа и 70м до шетачката зона, каде ќе најдете безброј ресторани, кафулиња. Вилата се наоѓа на угорница..  

10% попуст за целосна уплата до 20.04.22

Координати 40.43396, 19.49706

 Напомена:

 • ·  Цените во табелата се однесуваат за наем на студио/апартман или дуппекс за8 дена / 7 ноќевања без вклучен превоз
 • ·  Вилата се наоѓа на угорница со прекрасен поглед према морето
 • ·  Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети  
 • ·  За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин  на редовните цени
 • ·  За уплата на аранжаман со ран букинг не може да се комбинира со попустот за две последователни термини
 • ·  Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 10.00часот
 • ·  Климата не се плаќа
 • ·  Вилата поседува WIFI интернет и агенцијата не сноси одговорност за брзината и квалитетот на интернетот
 • ·  Препорачуваме патничко осигурување во агенција
 • ·  Агенцијата нема одговорност за трансфер до вилата доколку користите превоз од друга компанија.
 • ·  Во случај на отказ од страна на патникот важат општите услови на СКТМ

 ПРЕВОЗ:

 • ·  Цена на повратен билет – 45 евра (Скопје, Куманово, Тетово, Кичево, Охрид)
 • ·  Цена на повратен билет – 55 евра (Скопје, Штип, Прилеп, Битола, Велес)
 • ·  Деца до 2 години бесплатно (без седиште);
 • ·  Деца од 3-12 год. – 35 евра
 •  Превозот со Автобус / Минибус се извршува до туристичката дестинација односно до местото што дозволува да застане автобусот близу вилата
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од автобусот до вилата
 • Патувањето за Валона се реализира преку граничниот премин Ќафасан-Струга и може да се патува со важечка лична карта или пасош не постар од 3 месеци.

  Време на поаѓање за Валона(секоја Сабота)

 • 01:00h Штип (Нова пошта)
 • 01:30h Велес (Мак петрол)
 • 02:00h Куманово (Окта автопат, рафинерија)
 • 02:30h Скопје (Хотел Вип)
 • 02:45h Тетово (Влез на Макпетрол)
 • 03:45h Кичево (бензинска пумпа Лукоил)
 • 04:45h Охрид (Влез аеродром)
 • 05.00h Струга (кружниот тек излез)

 Важни информации:

 • ·  Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.
 • ·  Секој патник е обврзан да внимава на важност на патните исправи агенцијата не сноси одговор –
 • ·  Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • ·  Во случај на направена штета во вилата, сопственикот на вилата може да наплати на лице место за направената штета
 • ·  За отказ на резервација во “рана уплата” или резервации во “последен момент”, не се враќа уплатениот износ исклучок се прави само доколку патникот си најде замена за веќе резервираната соба)
 • ·  Секоја усни и телефонски резервации се невалидни, за резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума останатиот дел се доплаќа од 7 -10 работни дена пред поаѓање
 • ·  За рана уплата со попуст потребна е уплата од 50% од цената на аранжманот
 • ·  Побарајте Договор за патување
 • ·  Важат Општите услови на Т.А. членка на СКТМ   
[contact-form-7 404 "Not Found"]