Цена по соба
УслугаStudio 1/ 2Studio 1/ 3
7 ноќевања149 €159 €
7 ноќевања199 €209 €
7 ноќевања249 €259 €
7 ноќевања289 €299 €
7 ноќевања349 €359 €
7 ноќевања389 €399 €
7 ноќевања449 €459 €
7 ноќевања489 €499 €
7 ноќевања489 €499 €
7 ноќевања489 €499 €
7 ноќевања489 €499 €
7 ноќевања489 €499 €
7 ноќевања419 €429 €
7 ноќевања339 €349 €
7 ноќевања289 €299 €
7 ноќевања199 €209 €
7 ноќевања169 €179 €

Цената вклучува:                                                                             

 • * 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)                                                                                                      
 • * Користење на Wi-Fi                                                                                                       
 • * Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)                                  
 • * Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости                                                                                                               
 • * Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро                             
 • * Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.                                                                                                     
 • Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.                                                                                                                                                                      

Цената не вклучува:                                                                                                         

 • * туристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот                          
 • *Превоз                                                                                                               
 • *Патничко осигурување                                                                                                  
 • * Доплата за користење на клима уред се плаќа на лице место                                                                                                         

Напомена:                                                                                                           

 • *бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!                                                                          
 • *агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.                                                                                                               
 • *резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст                                           
 • *доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.                                                                                                   
 • *за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.                                                                                                  
 • Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува возилото.
 • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

За хотелот: 

Вила Александра се наоѓа во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили и мотори.

Плажа 

На 50 m од плажа.

Пансион 

Само ноќевање. 

Во цената не е вклучено: 

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ (МАКЕДОНИЈА-ГРЦИЈА-МАКЕДОНИЈА)

Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :•  Скопје 60€•  Штип 70€• Велес 60 €• Радовиш 70€• Неготино 60€• Струмица 70€• Граничен премин 60€ Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно* Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години

Сместување 

Тип на студиа: Двокреветни и трокреветни студија – на спрат и на приземје. Во собите има соодветен број кревети, опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата); 

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.


Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;
Напуштање на собите: 09:00 часот по локално време;


Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto);Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости;Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро;Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале. Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Error: Contact form not found.