ALEGRIA MARINER 4*  Јуни Јули                     АвгустСепт. 
 8*142913*324*7*
По лице во 1/2 собаНП529539629589699559549
Трето лице во 1/2+1 собаНП479469529529669519499
1-во дете 2-11,99 г.НП399419499439499429419
2-ро дете 2-11,99 г. (на барање)НП399419499439499429419
 * ГРАТИС ПОЛУПАНСИОН во Шпанија за термините:08 Јуни, 13 Јули, 24 Август, 07 Септември
 * ГРАТИС ПОЛУПАНСИОН во Шпанија важи до 25.03. или до пополнување на капацитетите.
 Редовна доплата за 6 ПОЛУПАНСИОНА во Шпанија: НП+ 50 евра / Деца 25 евра
 Доплата за 6 ПОЛНИПАНСИОНИ во Шпанија: НП+ 90 евра / Деца 45 евра

Пакет аранжман со АВТОБУС                         

Термини: 08,14,29 Јуни,  13 Јули,  03,24 Август,   07 Септември 2023                        

ПРОГРАМА:

ден  СКОПЈЕ – ВЕНЕЦИЈА:

Состанок на групата во 12.00ч.  Поаѓање во 12.30ч. Се патува преку гр. премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија со попатни паузи. Ноќно возење.

ден  ВЕНЕЦИЈА – ВЕНЕТО Регија:

Пристигнување во утринските часови. Факултативно, со брод се префрлуваме во островската Венеција. Разгледување на градот: плоштадот и црквата Сан Марко, Дуждевата палата, Кулата часовник, мостот на воздишки, мостот Риалто, Каналот Гранде. Прошетка низ тесните и живописни улички со безброј мостови над каналите низ кои пловат легендарните гондоли. Слободно време за индивидуални прошетки.

Со брод се враќаме кон пристаништето Пунта Сабиони од каде со автобус одиме до хотелот. Сместување во хотел. Ноќевање.

3ден  ВЕНЕТО – ВЕРОНА – ЉОРЕТ ДЕ МАР:

Појадок. Патувањето продолжува кон Верона. Целодневен престој и прошетка низ центарот на стариот град Верона: плоштадите Бра и Ербе, Дел Сињории, старата тврдина и нејзиниот познат мост, Арената. Прошетка низ пешачката улица Мазини, Куќата на Јулија… Слободно време за индивидуални прошетки. Патувањето кон Шпанија продолжува во вечерните часови. Се патува покрај Пиаченца, Генова, Вентимиља, Ница, Монпелие, Перпињан, Гирона. Ноќно возење.

4– 10 ден  ЉОРЕТ ДЕ МАР

Пристигнување во Лорет де Мар во предпладневните часови. Сместување во одбраниот хотел после 14:00ч.Слободно попладне.      Престој на база 6  ноќевања со појадок или 6 полу пансиони или 6 полни пансиона.

За време на престојот ќе бидат организирани бројни факултативни излети: BARCELONA PANORAMICA, BARCELONA MAGIC COSTA BRAVA TOUR, PORT AVENTURA – забавниот парк, BARCELONA BY NIGHT & DISCO OPIUM, AQUARIUM, NOU CAMP, FIGUERAS – MUSEUM DALI,FLAMENCO SHOW, дискотеки во Љорет де Мар…

10 ден  ЉОРЕТ ДЕ МАР – АЗУРЕН БРЕГ

Појадок. Напуштање на собите до 10.00 ч. Слободен ден за одмор, прошетки и индивидуални активности, или можност за факултативен излет: BARCELONA MAGIC: со посета на Аквариум и Магичните фонтани во вечерните часови kako и шопинг во големите стоковни куќи трговски центри! Во вечерните часови поаѓање за Азурен брег. Се патува преку Перпињан, Ним, Ноќно возење.

11 ден   АЗУРЕН БРЕГ: Кан – Ница

Пристигнување на Азурниот брег во утринските часови. Престојот на Азурниот брег го започнуваме со   гламурот на Кан.

Кан,  – познат по својата Кроасета, филмската палата, луксузните хотели. Се искачуваме во стариот град Сике, познат по  својата тврдина и готска црква. Прошетка покрај познатата Филмска Палата и шеталиштето на Палмите- Кроасета.

Се возиме по Наполеоновиот Пат, покрај самата обала и идиличните мали гратчиња на патот кон Ница.

Ница,  – Кралица на Француската Ривиера, срцето на најбогатиот период познат како  ‘Belle Epoque”.

Иконскиот хотел Negresko, Шеталиштето на Англичаните или “Promenade des Angles”,  плоштадот Масена, стариот дел од градот со познатата Кралска Опера, куќата каде престојувал Наполеон, плоштадот Cours Saleya… Слободно време за индивидуални прошетки.

Сместување во хотел во регијата на Азурниот брег. Ноќевање.

12денАЗУРЕН БРЕГ – ЕЗ – МОНАКО:

Појадок.Ги сместуваме стварите во автобус. Се возиме  кон Ез со прекрасен панорамски поглед на Азурниот брег, на монденскиот полуостров Cap Ferat  каде се наоѓа вилата на Ephrussi de Rothschild, местата Villefranch –sur-Mer, Beaulie-sur-Mer  и средновековниот град ЕЗ и посета на најпознатата фабрика за производство на Француски парфеми ФРАГОНАРД во Ез. Можност да купите парфеми по фабрички цени.

Продолжуваме кон Монако: Прошетка низ стариот град познат по Палатата на Фамилијата Грималди, црквата Свети Никола, Океаногравскиот институт, прекрасниот парк, живописните тесни улички…  Пешачиме кон Монте Карло покрај пристаништето со луксузни јахти, патеката каде се вози Формула1.

Слободно време за индивидуални прошетки и посети. Во попладневните часови се упатуваме кон центарот на  МОНТЕ КАРЛО  за да го доловиме гламурот и сјајот преку неговите паркови, трговски центри, луксузни хотели и прочуени Казина.

МОНАКО – СКОПЈЕ: Во вечерните часови, поаѓаме кон Скопје. Се патува покрај Генова, Верона, Љубљана, Загреб, Белград, гр.премин Табановце, со попатни паузи за одмор.

13. ДЕН. СКОПЈЕ:  Пристигнување во вечерните часови.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА                                                                                                       

• Високотуристички автобус со клима, ТВ, видео.

 • 6 Ноќевања со појадок /полупансион/пансион според табелата во одбран хотел во Лорет де Мар.
 • 1 Ноќевање со појадок во хотел 2*/3* во регијата на Азурен брег (Ница – Кан).
 • 1 Ноќевање со појадок во хотел 2*/3*во регија Венето.
 • Целодневна посета на Верона.

• Сместување и услуги во дво/тро/четворокреветни соби, според табелата.

• Организација и туристички придружник на патувањето.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА

 • Задолжително патничко осигурување420 денари (задолжително се плаќа во агенција).
 • Туристичка такса за хотели  на Азурниот брег и Италија (задолжително се плаќа во агенција).
 • Туристичка такса за хотели  Шпанија1 €/ден хотел со 3* / 1,50 €/ден хотел со 4* (се плаќа на лице место).
 • Девизен дел, сервис на локалната Шпанска агенција: 25  по лице.
 • Задолжителен пакет излети AZUREN BREG: Кан, Ница, Ез, Фрагонард, Монако, Монте Карло : 30 €  по лице.

• Доплата за еднокреветна соба: 50% плус од цената, (задолжителна резервација и плаќање во агенција).

 • Факултативни излети и влезници според програмата. Информации во агенција.
 • Девизниот дел, задолжителниот пакет излети AZUREN BREG, избор на факултативни излети, се уплатуваат кај водичот на групата пред пристигнување во Шпанија. Еднаш пријавен излет, нема можност за откажување.

ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА МЕСТА ВО СЕКОЈА СМЕНА !

              НАПОМЕНИ:

 •  Редовната цена на аранжманот после 15 Март, се зголемува за 50 евра по лице.
 •  Задолжителна АКОНТАЦИЈА при пријавување: 30%од вредноста на аранжманот.
 • Останатиот износ се плаќа најдоцна 14 ден пред тргање.
 • Плаќање во денарска противвредност 1 (евро) = 62 денари
 • За реализација на програмата потребни се минимум 45 лица
 • Патниците се должни да поседуваат БИОМЕТРИСКИ ПАСОШ со рок на траење од мин. 90 дена од денот на напуштање на Шенген зоната
 • КОВИД 19 Протокол: Агенцијата континуирано ги следи протоколите за влез во земјите од програмата. За истите ги известува сите заитересирани патници.
 • НП – Ноќевање со појадок, Полупансион – (појадок + вечера), Полн Пансион ( појадок+ручек+вечера)
 • Распоредот на излети и посети може да претрпи измени
 • Цените на факултативните излети, влезници, локален превоз, може да претрпат измени
 • Распоредот на седење во автобусот е според датумот на уплатата, предност постари лица.
 • Со доплата од 10 евра по лице, може да се одбере број на слободно седиште.
 • Задолжително, 48 часа пред поаѓање, проверете ја сатницата и местото на поаѓање.

Error: Contact form not found.