Цена по лице за 23.06 е 693 еур и вклучува: авионски билети, сместување и трансфери

Песочна плажа на 200 m од хотелот.

Услови за деца 

– Детски базен;

– игралиште;

– мини клуб.

Локација 

Распространета над недопрениот залив на морскиот брег, веднаш до природната патека што го поврзува крајбрежјето на Аја Напа од плажата Ниси до Кејп Геко. AKTEA BEACH HOTEL се наоѓа на непосредна близина од центарот на Аја Напа/2 км/ со многу продавници, барови и ресторани.

Концепт за исхрана 

ARGO RESTAURANT 

Секојдневно се служи богата шведска маса за појадок, ручек и вечера со разновидна кипарска и интернационална кујна заедно со избор од најдобрите локални вина.

POSIDON POOL BAR

Во барот покрај базенот се служи избор на коктели, кафиња и сокови.

Спорт и рекреација 

Модерна фитнес сала со сета потребна опрема, сауна, џакузи, парна бања, масажа, внатрешен и надворешен базен, тениско игралиште/мини фудбал, пинг-понг, пикадо и билијард. Училиште за нуркање на локацијата. Сите видови на спортови на вода се достапни на во близина.

Вечерни претстави и различни тематски вечери според сезоната.

Важни информации 

Последно ажурирање на информацијата /28.11.2022/.

Забелешка: Администрацијата на хотелот го задржува правото да направи промени во концептот на хотелот без претходно предупредување.

Сместување 

STUDIO

комплетно опремени отворени студија со приватен балкон/тераса, wifi, брачни кревети, чајна кујна, фрижидер со фурна, рингли, котел и тостер, како и бања/туш, WC, телефон, радио, сателитска ТВ, фен и клима уред. Сеф може да се изнајми за дополнителна минимална такса.

ONE BEDROOM APARTMENT

комплетно опремени апартмани со една спална соба со сопствен балкон/тераса, wifi, брачни кревети, кујна, фрижидер, фурна, рингли, котел и тостер, бања/туш WC, телефон, радио, сателитска ТВ, фен и клима уред. Сефот може да се изнајми за дополнителен минимален надомест.

Error: Contact form not found.