Поаѓање во 05 ч од Прилеп со попатни одмори и пристигнување во Солун околу 10 ч. Кратко панорамско разгледување на градот: Виа Игнациа, црквата Св. Димитрија, Белата Кула…. Слободно време низ Солун но и можност за уживање – возење со брод  кафич низ Солунскиот залив со убав поглед на Солун од море со вклучен 1 пијалок. Бродот претворен во кафич на вода поаѓа од пристаништето од кај Белата кула и ве води на 30 мин. пловење. Потоа посета на трговските шопинг центри: КОСМОС, ИКЕАЏАМБО и ЛИДЛ. Доцна попладнето заминување за Македонија и пристигнување во вечерни часови.

  ЦЕНА:  790 денари

Во цената на аранжманот се вклучени следните услуги:

  • – превоз со туристички автобус на наведената релација
  • – организација на патувањето

Во цената не се вклучени следните услуги:

  • – патничко здравствено осигурување
  • возење со брод – кафич низ Солунскиот залив со убав поглед на Солун, со вклучен 1 пијалок – еур (пријавување и резервација вo агенција)

Пријавување и резервации до 06.04.2022 година.

За овај аранжман важат општите услови за патување

[contact-form-7 404 "Not Found"]