3 полупансиони и превоз

КОПАОНИК е најпознат туристички скијачки центар, најголем планински масив и Национален парк во Србија.БРЗЕЧЕ е туристичка населба со многу хотели, вили и апартмани, во подножјето на Копаоник, на само 15 км од самиот ски – центар Копаоник. Жичарите Бела река 1 и 2 го поврзува Брзече со централниот ски центар.

09.12.2021 Поаѓање од Прилеп во 4.оо ч. преку Г. П. Табановце, посета на Ниш – каде може да се посетат: Нишката Тврдина, Череп Кулата изградена со глави на српските востаници – (952 глави сега останати 58), нацистичкиот логор од II св. војна, казанџиското сокаче.. Се поаѓа за Копаоник -сместување во Брзече во вила  Иванович.Прошетка и разгледување на Брзече. Вечера. Ноќевање.

10.12.2021 Појадок. Факултативен излет до Нови Пазар-кој е во историскиот регион Санџак.Разглед на градот: градската тврдина, Алтун Алем џамијата, Амира – Агин Хан, црквата св. Петар и Павле-Петрова црква од 13 век.. Слободно време во Нови Пазар за шопинг. Враќање во Брзече со попатна пасета на ски – центарот -Копаоник.Кој сака, наместо Нови Пазар можи да остани на Копаоник со можност за скијање ,најавено е отворање на ски сезоната со попуст од 30% на ски картитеВечера. Ноќевање.                                                                                                                                

11.12.21 Појадок.Факултативен излет до Краљево – прошетка во стариот град, кејот на реката Ибар, плоштадот, Васиниот Конак, Манастирот Жича- место каде се крунисувале многу српски кралеви и кнезови и Врњачка Бања каде можат да се видат:Замокот на културата од кралскиот намесник  Белимаркович од 1886 изворот Топла вода, мостот на Вљубените, маскотата Гочко…Оние кои се за скиење остануваат на Копаоник .Доцна попладне враќање во Брзече.Вечера. Ноќевање.

12.12.2021 Појадок.Посета на ски-центарот Копаоник,слободно време за прошетка и скиење.Околу 13.00  поаѓање за Македонија со попатна посета на главниот град на Косово – Приштина, каде може да се видат знаменитостите: Сахат кулата, плоштадот Мајка Тереза, градската Чарши Џамија, царската џамија Фатих, па посета на трговскиот шопинг центар – Алби Мол. Се продолжува за Македонија преку г. п. Блаце и пристигнување во Прилеп во доцните вечерни часови.

ЦЕНА5900 денари

Во цената е вклучено:

  • – автобуски превоз на дадената релација според протоколот за превоз
  • – сместување во вила Иванович – 3 полупансиони,
  • – посета и разгледување на Ниш и Приштина
  • – лиценциран придружник на патувањето

Во цената не е пресметано:                                      

  • – патничко здравствено осигурување
  • – излет до Нови Пазар – 5 евра,
  • -излет до Врњачка бања,ман.Жича и Краљево-10 еур.
  • – влезници за посетите и други неспоменати услуги

Напомена: Рок на пријавување до 01.12.2021 година

  • Задолжително носење на маски за време на патувањето.
  • За овој аранжман важат општите услови за патување СКТМ .
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]