Вила Христо се наоѓа на само 60 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на градот. Располага со трокреветни студија со можност за дополнително легло, кои се наоѓаат на прв и втор кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима,WI-FI .

Климата е вклучена во цената***

Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања.

Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања.


 НАПОМЕНИ:
– За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
– Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
– Климата е вклучена во цената;
– Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
– За хигиената на собите се грижат гостите;
– За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.


ПОПУСТИ:
– За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;
– Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!


ПЛАЌАЊЕ:
–  Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
–  Уплата при резервација 50% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
–  За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.


 Агенцијата како оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата


ПРЕВОЗ:

*Пристигнување во ВАЛОНА, САРАНДА И КСАМИЛ секој ПЕТОК
*Поаѓање од МАКЕДОНИЈА ден претходно

 • Скопје-Саранда – 50€
 • Скопје-Ксамил- 50 €
 • Тетово / Гостивар – Саранда – 50 €
 • Тетово / Гостивар – Ксамил – 50 €
 • Битола / Ресен /  -Саранда – 50€
 • Битола / Ресен /  -Ксамил- 50 €
 • Охрид / Струга -Саранда – 40€
 • Охрид / Струга -Ксамил- 40 €
 • КАВАДАРЦИ (Црна Река) – КСАМИЛ – САРАНДА – 55 еу
 • ПРИЛЕП –КСАМИЛ-САРАНДА – 55 еу (трансфер до Битола)
 • ВЕЛЕС- КСАМИЛ – САРАНДА – 55 еу ( трансфер до Скопје)
 • КИЧЕВО –КСАМИЛ – САРАНДА – 45 еу
 • ШТИП- КСАМИЛ – САРАНДА – 60 еу (трансфер до Скопје)
 • Деца од 2-11,99год: -10 € од цената на возрасен


Трансфер од Штип и Кавадарци до Битола + 10 еу по патник
Трансфер од Прилеп до Битола + 5 еур по патник
Трансфер од Велес до Скопје + 10 еу по патник


*Патниците треба да бидат на договорено место 15 минути пред поаѓање
*Патниците ќе бидат контактирани ден пред поаѓање
*Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме
*Превозот ги слегува патниците до најблиска локација каде може да се паркира автобус


Патувањето за Албанија се реализира преку граничен премин ЌАФАСАН-Струга и може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или со ПАСОШ !!!
Поаѓање од АЛБАНИЈА кон МАКЕДОНИЈА секој ПЕТОК
Поаѓање од  Ксамил – 13:00 часот / Tirana Bank
Поаѓање од Саранда – 13:30 часот / Hotel Butriniti
Поаѓање од Валона – 16:30 часот / Hotel Primavera

[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]