Сокобања или уште познат како еколошки скапоцен камен во срцето на Србија заради специфичната клима,богата флора и фауна и богатото културно наследство. Се наоѓа во долината помеѓу планините Озрен и Ртањ, на бреговите на реката Моравица и ви нуди голем број на активности и места кои можете да ги посетите.

Тука бањата постои уште од римско време. На темелите на римските бањи Турците го подигнале својот амам што претставува најстар објект за лекување во Сокобања.

Велнес туризмот во Сокобања ви нуди луксузни велнес и спа програми,здравствени програми ,фитнес програми.“Soko Life”e програма за намалување на телесна тежина, исто има и финска сауна ,солена соба ,различни програми за масажа, спортски терени и аква парк.

Исто така тука се наоѓа и бањата ” Бањица” во паркот Бањица кој е втор по големина во Сокобања и служи за лекување на нервниот систем.

Соби

Цените се изразени по лице по ден

Студија

Апартмани

*** Цените не се валидни за државни и верски празници

 • Во цената не е вклучена туристичка такса која изнесува 1 евро на ден по лице.
 • Деца до 7 години не плаќаат туристичка такса
 • Деца од 7 до 15 години плаќаат 0.5 евра на ден туристичка такса
 • Доплата за услужна такса 2,5 евра по лице на ден
 • Цените се дадени за минимум престој 3 ноќи,за помалку од 3 ноќевања цената се зголемува за 30%.
 • Можност за доплата за полн пансион 22 евра по лице од ден
 • Деца до 2.99 години не плаќаат за сместување доколку се сместени со две лица, и не користат легло
 • Деца од 3 до 9.99 години плаќат 50% од цената и не користат легло, во двокреветна соба.
 • Деца од 3-9.99 години плаќаат 70% од сумата за двокреветна соба, и користат легло.
 • Доплата за еднокреветна соба 50% од сумата за двокреветна соба.
 • Напомена: Во самите апартмани е строго забрането пушење.
 • Влез после 12 часот локално време , напуштање на собите најдоцна до 9 часот локално време.
 • Чистење на студиата секој втор ден во текот на престојот.
[contact-form-7 id="1325" title="Contact Form"]